Ekstra Uçaklı Butik Gap Turu 1990 TL
Ekstra Uçaklı Butik Gap Turu 1990 TL

Süre 6 Gün

Başlangıç fiyatı 1,990TL / Kişi

Ekstra Uçaklı Butik Gap Turu 1990 TL

 

REZERVASYON 0850 304 5024

BUTİK GAP TURU

DİYARBAKIR MARDİN, ŞANLIURFA, ADIYAMAN,GAZİANTEP, HATAY

Tur Hakkında

Güney Doğu Anadolu'nun mistisizmini en iyi şekilde yaşayacağınız bir tur programı. 

!! UÇAK FİYATLARINDAKİ YÜKSEK ZAMLARDAN DOLAYI FİYAT UÇAK HARİÇ OLARAK DÜZENLENMİŞTİR. UÇAK BİLETİNİZİ ERKENDEN ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ. 

Tur Programı :

1.GÜN: DİYARBAKIR, HASANKEYF, MİDYAT

Siz değerli konuklarımızı sabah Diyarbakır havaalanında karşılıyoruz. İlk durağımız tarihi Hasan Paşa Hanı. Burada yapacağımız yöresel kahvaltı (extra) sonrası Ulu camiyi ve şair Cahit Sıtkı Tarancı müze evini görüp, Diyarbakır surlarının en muhteşem manzarasına sahip Keçi burcundan evsel bahçelerini fotoğraflayıp Diyarbakır’dan ayrılıyoruz ve Batman şehir merkezinden geçerek yakın bir zamanda sular altında kalma riski ile karşı karşıya bulunan Hasankeyf’e varıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra i Midyat'ın eski ismi ''Hah'' olan tarihi Anıtlı köyüne gidiyoruz, Anıtlı köyünde yer alan ve Süryanilerin Mor Gabriel Manastırı'ndan sonra 9 asır boyunca Metropolitlik merkezi olarak kullandığı Mor Sobo Katedrali ile 2 bin yıllık anıtın üzerine kurulan Meryem Ana Kilisesini ziyaret edip Midyat'a geçiyoruz. Kaymakamlık konağı gezisi ve Telkariciler çarşısındaki serbest zaman sonrası Midyat’taki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Midyat Matiat Otel*****

 Toplam Yol 200 km

2.GÜN: BEYAZ SU, DARA ANTİK KENTİ, DEYRULZAFARAN MANASTIRI, MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,  Beyaz su(Kani Sıpi) üzerinden Mezopotamya’nın Efesi olarak adlandırılan Dara Antik kentine gidiyoruz. Darada kilise, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları geziyoruz. Sonraki durağımız yaklaşık 650 yıl boyunca bütün dünyadaki Süryanilerin merkez patrikliğini yapmış olan Deyrulzafaran Manastırı... Buradan ayrıldıktan sonra Mardin merkezine gelip serbest öğlen yemeği sonrasında gezimiz Mardin sokakları, Zinciriye Medresesi, Ulu Cami, Şehidiye Camii, Abbaralar ile devam edecek. Akşamüzeri alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Mardin Yay Grand Otel **** veya Kaya Ninova Otel

Toplam Yol 100 Km

3.GÜN: GÖBEKLİTEPE, HARRAN, ŞANLIURFA, BALIKLIGÖL 

Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket. İlk olarak Göbeklitepe yi ziyaret ediyoruz. Bulunduğu günden beri dünya tarihinde yeni bir sayfa açmış olan bu Dünyanın en eski tapınağını gezip  Urfa da öğlen yemeği aldıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin kurulduğu yer olan Harran'a geçiyoruz Kervan yollarının kesiştiği kentin harabelerini, dünyada örneklerine ender rastlanan konik evlerini gezip Peygamberler Şehri Urfa'ya geri dönüyoruz. İlk durağımız  2015 yılında açılan ve 34 000 metre kare alana sahip Türkeyenin en büyük müze kompleksi olan Halepli bahçe müzesi, daha sonra Şehir merkezinde restore edilmiş eski Urfa yapılarından oluşan Kültür Sitesi'ni, Balıklıgöl ve Anzilha Gölleri'ni, Halilürrahman, Hasanpaşa ve Rızvaniye Camilerini dolaşıyoruz. Geleneksel Urfa Çarşısı'ndan dostlarımıza hediye edebileceğimiz rengârenk Urfa bezleri, isot, kahve, mırra fincanı gibi hediyelerimizi alıyor, bu keyifli alışverişin sonunda tarihi Gümrük Han'da soluklanıyoruz. Konaklama: Şanlıurfa 

Toplam Yol 240 Km

4. GÜN: ATATÜRK BARAJI, ADIYAMAN, KAHTA, NEMRUT

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası. Adıyaman ilimize Nemrut dağına doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Atatürk barajını görmek için seyir tepesine çıkıyoruz. Burada sizler çay kahvelerinizi yudumlarken rehberimiz Gap projesi ve Atatürk Barajı konusunda sizleri bilgilendirecek. Daha sonra yolumuza devam edip Adıyaman ‘a  geçiyoruz. Meşhur Adıyaman dondurmasından tattıktan sonra Kahta’ya geçiyoruz Kahta’da baraj gölü kenarında öğle yemeğimizi güzel bir menü ile alıyoruz. Yemek sonrası Karakuş Tümülüsü, Cendere köpürüsünü geziyoruz. Daha sonra güneşin batışı ve  Kommangene Krallığının izlerini sürmek için Nemrut dağa çıkıyoruz. Konaklama Adıyaman Hilton Garden İn

Toplam Yol 300 Km

5.GÜN:  HALFETİ, RUMKALE, GAZİANTEP, ZEUGMA MÜZESİ, BEY MAHALLESİ.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Birecik barajının yapılmasıyla büyük bölümü sular altında kalan Halfeti’ ye gidiyoruz. Fırat üzerinde yapacağımız tekne turu sırasında Rumkale ve Savaşan köyünü görüyoruz. Öğle yemeğimizi Gaziantep’te aldıktan sonra Zeugma Antik kentinden çıkarılan Mozaiklerle zenginleşmiş ve dünyanın en büyük mozaik müzesi olmaya aday olan Zeugma Müzesini geziyoruz. Daha sonra yeni restore edilmiş Bey mahallesi ile gezimize devam ediyoruz. Son alışverişleriniz için Antep Çarşısında verilecek serbest zaman sonrası Antakya ya geçip otelimize yerleşiyoruz. Grand Boğaziçi Otel ****

Toplam Yol 190 Km

 

6. GÜN: ANTAKYA, MOZAİK MÜZESİ, ST PİERRE KİLİSESİ, KATOLİK KİLİSESİ

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Antakya’ya doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası Hiristiyanlık aleminin de çok önem vermiş olduğu bu kenti dünyanın ilk mağara kilisesi olan St Piere kilisesi ile gezmeye başlıyoruz. Bir çok din ve mezhebin kardeşçe yaşadığı bu kadim kent gezisine Dünyanın 3. Büyük mozaik müzesi olan Antakya mozaik müzesini ziyaret edip Katolik kilisesi ile devam ediyoruz. Antakya’nın daracık sokaklarından tarihi dokuyu sindirerek yapacağımız küçük bir yürüyüş sonrası Öğlen yemeğimizi Antakya’nın zengin mezeleri ve kebapları ile aldıktan sonra alışveriş için çarşıda serbest zaman sonrası havaalanına transfer ve THY  veya Pegasus ile İstanbul’a uçuş.

Toplam Yol 200 Km

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • 5 Gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde Konaklama ( 4 gece yarım pansiyon 1 Gece Mardin de Oda Kahvaltı)
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bölgedeki tüm ulaşımlar
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Fiyatlar İki kişilik Odada Kişibaşı İçin Geçerlidir.
 • Bonus, Kredi Kartına uygulanır.
 • Tek Kişi Konaklamalar İçin 600 TL tek farkı eklenecektir ..
 • 5-12 Yaş Arası Çocuklara, 2 Büyük Yanında kalmak koşulu ile 500 TL İndirim Uygulanır.
 • 0-4 Yaş Arası Çocuklar Otobüste Yer Almadıkları Sürece Ücretsizdir. Uçak bileti ücret ücreti eklenerek

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Gidiş Dönüş Uçak biletleri
 • Müze örenyeri girişleri
 • Mardin de Akşam Yemeği
 • Öğle yemekleri, yoldaki yemekler akşam yemeklerinde her türlü içecekler, otellerdeki ekstralar hariç.
 • Nemrut Dağ Minibüs ulaşımı
 • Halfeti Tekne Ulaşımı
 • Sıra gecesi 
 • Konaklama Vergisi. 18 TL gecelik

Buluşma Yeri ve Saati

Cumartesi Sabahı 08:00 ile 09:30 arası Diyarbakır Havaalanı. 

Havayolu tarafından saatler değiştirilebilir. lütfen kayıt sırasında bilgi alınız.

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ULAŞIM:

 • Tüm hava yollarının uçuş programına göre yapıldı
 • Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı'na Taksim ve Kozyatağı'ndan saat başı HAVABUS'un servisleri vardır..

Gezimiz Diyarbakır Havaalanı'nda rehberiniz sizi karşılaması ile başlar.

 Uçak yerine Otobüs tercih ederseniz sizlere 09.30'da Diyarbakır otogarından alabiliriz.

Gezimizin bitiş noktası saat: 19: 00'da Hatay havaalanı olacaktır.

Katılımcı sayısına göre bölgede ulaşımda kullanılan araçlar.

16 Kişilik WV Grafter veya Mercedes Sprinter Minibüs

25 Kişilik Iveco veya Isuzu Minibas

46 Kişilik Safir, Man veya Mercedes Otobüs

Tüm araçlarda Klima, Yatar koltuk, Müzik sistemi standarttır.

Yemekler:

 • Sabah yemekleri açık büfe, akşam yemekleri set mönüdür
 • Öğlen yemekleri  bölgede yöresel ve geleneksel Türk mutfağından oluşan mönüsüyle hizmet veren restoranlarda alınmaktadır.

TUR ÜCRETİ 1990 TL